Co to je infografika a jak ji vytvořit?

Co to je infografika a jak ji vytvořit?

V dnešním světě jsme zahlceni informacemi. Jejich množství se navíc každý den mnohonásobně zvyšuje a pokud chcete být v obraze, zabere vám to nejen spoustu času, ale hlavně energie. Jak se se všemi existujícími daty vypořádat dobře, rychle a efektivně? Právě o to se snaží infografika.

Originální a užitečný nástroj internetové propagace

Zapomeňte na nudný výčet zpráv v nepřehledné podobě. Infografika jasně a stručně podává informace tak, aby se u nich nemuselo namáhavě přemýšlet. Jedná se o obrázek v dostatečné kvalitě, který představuje tiskovou zprávu, zajímavá data, novinky na trhu nebo různé další zajímavé informace.

Proč infografiku využít? Její sympatická podoba a zjednodušené podání složitých dat přímo vybízí ke snadnému sdílení na sociálních sítích. Lidé na Facebooku a dalších sítích nepátrají po náročných tématech. Naopak v dnešní době se cení vše, co dokáže složitý problém představit v jednoduché formě. Dobře zpracované infografiky zaujmou svým vzhledem a užitečností a pomohou přilákat nové zákazníky. Řadí se proto mezi moderní nástroje v internetové propagaci.

Díky infografice je zpráva pro lidi snadněji a rychleji pochopitelná, je proto pravděpodobné, že se o užitečný prvek budou chtít podělit se svými známými. Je navíc prokázáno, že informace obsažené v  infografice si zapamatujeme mnohem lépe než při čtení klasického textu. Na vzhledu záleží a kvalitní designové a obsahové provedení prodává.

Jak si vytvořit vlastní infografiku?

Chcete zaujmout nejen svým obsahem, ale i vizuální stránkou? Zajímavé infografiky nalákají na vaše stránky návštěvníky, kterým se provedení zalíbí a nadšeně ho budou sdílet dále. Pokud jste se proto rozhodli vytvořit si vlastní infografiku, rozhodně neprohloupíte. Jak na to? Využijte online grafického nástroje, jako je třeba www.canva.com nebo https://infogr.am/, který vám umožní vytvořit si originální infografiku podle vašeho vlastního námětu.

Věnuje se vaše společnost složitému tématu, kterému lidé moc nerozumí? Není nic lepšího, než zákazníkovi vaši oblast zjednodušit. Připravte klasický číselný výčet nebo zajímavé grafy vysvětlující náročné statistiky, přidejte stylový design a představte ho širokému publiku. Pokud máte problémy s realizací anebo se vám nechce nad vytvářením infografiky trávit zbytečně mnoho času, svěřte práci profesionálům, kteří vám pomohou zhotovit poutavou infografiku na základě vašich nápadů.

O autorovi angelo

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*