Vybíráte jazykový kurz pro děti? Poradíme vám, na co se zaměřit.

Pokud patříte mezi starostlivé rodiče a zajímáte se o vzdělání svých dětí, jistě jste se již zamýšleli také nad možnostmi jejich jazykového vzdělávání. Jenže v jaké podobě jej zvolit?

Jasné je jedno. A to, že výuka ve škole ve většina případů nedostačuje. V případě zájmu o rozšíření a opravdové ovládnutí jazyka ze strany svého potomstva je vhodné sáhnout po jazykových kurzech pro děti. Ne každá jazyková škola však kurzy pro děti nabízí. Že jste takovou našli? Gratulujeme. Teď už si jen ověřit úroveň služeb.

Dobrá jazyková škola by měla pracovat s moderními a kvalitními učebnicemi. Učebnice, které používá, by měly pocházet od zavedených nakladatelství jako je Cambridge, Oxford či Longmann a měly by respektovat moderní trendy ve výuce jazyků. Pokud škola učí podle dvacet let starých materiálů, je něco špatně.

Naprostým základem pak jsou kvalitní lektoři. Jak ale kvalitního lektora poznat? Bohužel v této profesi není pravidlem, že jej určuje příslušné vzdělání. Ačkoli absolventi či studenti pedagogické fakulty příslušného oboru bývají většinou vhodnými adepty, skvělou kvalifikaci mohou určovat i jiné faktory – například praxe v oboru a samozřejmě výborné jazykové znalosti. Stejně důležitý je přitom vztah k dětem.

Dobrá jazyková škola by také měla pracovat ucelenou a systematickou metodou, postavenou na určité metodologii. Tuto metodu by škola měla být schopna prezentovat a měli by se jí držet všichni lektoři.

Indikátorem kvality vám pak může být také spolupráce s většími firmami, účast v mezinárodních asociacích či ochota vyhovět a osobní přístup ke klientům. A samozřejmě, nejlepším ukazatelem kvality jsou reference, které by škola měla mít zveřejněné.

O autorovi angelo

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*