Existuje mnoho důvodů, proč opustit svou práci

Existuje mnoho důvodů, proč opustit svou práci

Více než polovina lidí, kteří jsou v současné době zaměstnaní, zvažuje změnu nejen práce, ale někteří i kariéry, protože mají pocit, že je v současnosti již žádná nečeká. 

Opustit svou práci je děsivé – tuto skutečnost opravdu nelze obejít.

Je však důležité, abyste si zapamatovali: Máte plné právo opustit svou práci – a existuje spousta ospravedlnitelných důvodů, proč to udělat. Téměř každý to někdy udělal a měl k tomu přijatelný důvod.

Naskytla se vám lepší příležitost

Je to vaše kariéra a jen vy o ní rozhodujete.

Možná pracujete v malé kanceláři, odkud váš nadřízený pravděpodobně příštích 20 let neodejde. Možná je vaše společnost rodinným podnikem, kde jediní lidé, kteří jsou povýšeni, mají stejné příjmení jako zakladatel. Ať už je situace jakákoli, máte jistotu, že vaše kariéra se nikam dále nepohne.

Takže, když se naskytne a nabídne lepší příležitost? Je zcela přijatelné – a možná i trochu přirozené, že to vezmete. Nikdo vám nemůže vyčítat, že chcete pokročit ve své vlastní kariéře. A pokud právě nedostáváte tyto příležitosti se svou současnou společností, někdy opravdu potřebujete najít cestu ven, abyste se mohli posouvat nahoru. Práce Liberec slibuje postup v kariéře, po kterém toužíte.

Zatoužíte po změně

Na provedení změny není nic špatného. Pokud chcete novou pracovní příležitost sami aktivně vyhledat, pracovní portály, jako jsou jobimi.cz nebo hitprace.cz, jsou skvělou volbou.

Velmi málo kariérních cest je zcela lineárních. A to, že jste si vybrali vysokou školu, když vám bylo 19, neznamená, že se tohoto rozhodnutí musíte držet až do důchodu. Častěji objevíte něco nového, například práce Praha, nebo úplně jinou profesní dráhu, kterou byste rádi prozkoumali.

Ať už to znamená, že chcete úplně změnit odvětví nebo jen zkusit svou novou kariéru, je to rozhodně něco, co můžete dělat.

O autorovi angelo

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*