I na zahradě můžete svým potomkům postavit fajnové hřiště

I na zahradě můžete svým potomkům postavit fajnové hřiště

Většina dětí dnes celé dny tráví před televizí, u počítače nebo se baví s mobilním telefonem. Řeč teď však není o pubertální mládeži, ale o sotva školou povinných dětech, které by měly trávit svůj volný čas přeci jen trochu konstruktivněji, třeba na dětském hřišti.

Kam hřiště umístit?

Ještě předtím, než začnete hřiště realizovat, měli byste si pro něj na zahradě zvolit vhodné místo. Ideálním řešením je vybrat prostor, kam neustále nesvítí sluníčko, ovšem není ani celou dobu ve stínu. Na přímém letním slunci se totiž děti mohou spálit, ve stínu by naopak mohly prochladnout. Dobrým nápadem je umístit ho někam ke stromům.

Samozřejmě byste měli mít i ucelenou představu o velikosti celého projektu. Malé dětské hřiště můžete dát prakticky kamkoliv, ale pokud plánujete něco většího, může být volba toho správného místa velice zapeklitá.

V případě, že máte menší zahradu, nevymýšlejte nic velkého, jinak si z ní uděláte nechtěně zábavní park, což asi nechcete. Stačí jen pár hlavních prvků, není nutné vymýšlet nic extra. K tomu, aby si dítko dostatečně vyhrálo, potřebuje jen několik základních atrakcí.

Houpačka

Na žádném dětském hřišti by neměla chybět houpačka. Slouží nejen k zabavení, ale zároveň během houpání děti rozvíjí své motorické schopnosti.

Houpačka může mít celou řadu podob. Použít se dá jak jednomístná klasika, tak i pneumatika visící na stromě.

Pískoviště

Nedílnou součástí hřiště by mělo být i pískoviště. I v tomto případě jde nejen o zábavnou atrakci. Pískoviště může dobře posloužit i k rozvoji dětí. Mohou se zde kreativně vyřádit, což jim jistě neuškodí. Pískoviště se většinou prodává ve dřevěné nebo plastové variantě.

Skluzavka

Ani skluzavka nesmí na hřišti absentovat. Je však potřeba zvolit tu správnou. Hlavně musí být bezpečná, avšak zároveň i dostatečně široká, jinak se na ni dítě nevejde.

Šikovný kutil by nejspíše neměl problémy postavit nějakou pěknou prolézačku či pískoviště, ale proč se namáhat, když je možné si tohle všechno koupit v obchodě?

Často se navíc nejedná o nic drahého, takže v konečném důsledku nemusí profesionální výrobek zatížit rodinné konto kdovíjak neúměrně. Plusem navíc je, že jde o produkty zcela bezpečné. Nevyčnívají z nich žádné hřebíky ani šroubky. Často jsou vyrobeny z plastu, takže ani tříska zabodnutá v prstu nehrozí.

O autorovi angelo

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*