Investování do nemovitostí s sebou nese i rizika. Na co si dát pozor?

Investování do nemovitostí s sebou nese i rizika. Na co si dát pozor?

Využít investiční poradenství není žádná ostuda. Zkušení odborníci napoví, čemu si dát pozor a také prozradí fígle, které si stačí jenom osvojit. Využít jejich služeb je vhodné i v případě, že se chystáte investovat do nemovitostí. Možná si říkáte, že tento svět není opředen riziky, ale opak je pravdou. I zde můžete narazit. Na co konkrétně si dát pozor?

Špatný nájemník není ničím výjimečným

Špatný, respektive nespolehlivý nájemník není ničím výjimečným, bohužel. Spíše je třeba konstatovat, že je na denním pořádku. Lidé dnes nejsou tak poctiví jako kdysi a mají tendenci zkoušet trpělivost svého pronajímatele.

Už při “pohovorech” se jich nebojte ptát. Na práci, zlozvyky, jak dlouho v daném zaměstnání jsou a na jak dlouho mají sjednanou smlouvu. To vše vám může prozradit opravdu mnoho. Pokud už na první dobrou najdete schopného a spolehlivého nájemníka, lze říct, že jste vyhráli jackpot. Protože tím pádem je velká pravděpodobnost, že se vyhnete komplikovanému řešení toho, jak ho z bytu dostanete v případě neplacení.

Máte své povinnosti, pamatujte na to

Každý budoucí majitel investiční nemovitosti si však musí uvědomit, že nejen nájemník má své povinnosti a práva. I jakožto pronajímatel máte řadu nákladů, které musíte platit. Nestaráte se pouze o to, aby v nemovitosti někdo bydlel.

Předně máme na mysli platbu daní. Nájem je sice skvělou možností, jak si přivydělat, ale podléhá platbě daní. Kromě toho musíte přispívat do fondu oprav, který je určen pro celý bytový objekt. A samozřejmě sem spadá také hrazení hypotéky, pakliže jste si nemovitost kupovali tímto stylem.

Atraktivní možnost, která se vyplatí

I po soupisu výhod a nevýhod je však investování do nemovitostí tím, co se bezesporu vyplatí. A nezáleží na tom, kolik vám je let nebo jestli bude byt sídlit v Praze či Uherském Hradišti. Ve všech případech platí, že nemovitosti rostou na své hodnotě čili zvýhodnění je evidentní.

O autorovi angelo

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*