Florbal patří v našich zeměpisných šířkách mezi nejprogresivněji se rozvíjející sporty. Hraje se nejen na profesionální úrovni, ale také ve školních tělocvičnách nebo na dětských hřištích. Abyste si však dokázali hru užít maximální měrou, budete potřebovat správnou florbalovou hůl.
Hlavní vybavení
Na rozdíl od hokeje, který je v mnoha ohledech dosti podobný, není potřeba pro florbal mít mnoho věcí. Prakticky vám stačí dres, trenýrky, tenisky, a právě florbalová hokejka. Ta je již na první pohled dosti odlišná od klasické hokejové hole, a to jak vzhledem, tak i použitými materiály.
Jinak je ale při jejím výběru nutné dodržovat prakticky stejná pravidla. Asi tím nejzásadnějším je způsob zahnutí lopaty.
Zahnutí hole
Směr zahnutí hole není skutečně žádná formalita, ale pokud si vyberete špatně, bude vám hokejka víceméně k ničemu. Existují modely jak pro praváky, tak i pro leváky. Ovšem zde pozor. Neznamená totiž, že celoživotnímu pravákovi musí automaticky sednout hůl s lopatou zakřivenou doprava.
Proto je lepší si svou první hokejku kupovat v kamenném obchodě, jelikož tam snadno pomocí zkoušení zjistíte, jestli vám vyhovuje jeden nebo druhý směr. V případě, že toto máte dávno zjištěno, klidně si hokejku můžete objednat z pohodlí domova prostřednictvím internetu.
Délka hokejky
I délku hole je potřeba při výběru zohlednit. V tomto případě dost záleží na tom, jakým stylem hrajete. Jsou hráči, co preferují spíše kratší hokejky, jelikož se jim s nimi lépe kombinuje, a pak jsou tu i takoví, kteří dávají spíše přednost delším hokejkám. Ty jsou vhodné především pro obránce.
Obecně však platí, že zlatý standard je u florbalek mezi 92 a 96 cm. Hole delší než jeden metr, jsou pak již určeny pro opravdové dlouhány nebo pro vyloženě obranné typy, co se do útoku nikdy moc neženou.