Jak rozjet internetový projekt z domova

Jak rozjet internetový projekt z domova

Chcete začít podnikat, ale máte omezené zdroje? Na internetu můžete rozjet svůj projekt prakticky bez nákladů a z pohodlí domova. Poradíme vám, jak začít.

Na začátku musí být nápad. Nebo ne?

Mnoho lidí, kteří by chtěli rozjet svou podnikatelskou dráhu, nekonečné týdny a měsíce přemýšlí nad tím, čemu se budou věnovat. Čekají na ten správný nápad – projekt, který vlastně ještě neexistuje a zaplní tak díru na trhu. Realita je ale mnohem prostší. Umíte programovat? Skvělou obživou může být tvorba mobilních aplikací. Jde o žádanou profesi, šikovný programátor nemá v tomto odvětví o zakázky nouzi.

Pro začátek si můžete vytvořit jednoduchou webovou prezentaci, na které uvedete své služby. Pamatujte na kvalitní texty, díky kterým se dostanete ve vyhledávačích na vyšší příčky. SEO je v tomto ohledu velice důležité a je nástrojem, jak můžete jen svou vlastní prací zcela bez finančních nákladů získat zajímavé klienty.

Jsou ale i mnohá další odvětví, kde můžete začít podnikat bez revolučního nápadu. Můžete rozjet malý internetový obchod, poskytovat přes internet poradenské služby, prodávat fotografie, nebo třeba blogovat a zpeněžit své osobní stránky či videa reklamou.

Potká vás i administrativa

Každý podnikatel musí mít živnostenské oprávnění nebo založenou firmu. Své příjmy a výdaje musí v souladu se zákonem evidovat a zisk náležitě zdanit. Pamatujte na tyto povinnosti již v začátcích. Ignorování těchto zákonných norem by vás v budoucnu mohlo přijít draho.

V případě rozjezdu podnikání od nuly jako OSVČ je ale celá problematika poměrně jednoduchá a vše podstatné zvládnete sami pouze s pomocí samostudia.

Máte základ hotov? Bez propagace to nepůjde

Již jsme zmínili, že SEO vám může přivést první klientelu. Jenže SEO je běh na dlouhou trať a na své první zákazníky byste z toho kanálu mohli čekat týdny, či dokonce měsíce. Proto se může hodit i propagace pomocí PPC reklamy, velice dobře může fungovat i zápis v internetových mapových službách.

Silným nástrojem jsou v dnešní době sociální sítě. Kdo se umí na sociálních sítích dobře zpropagovat, ten může získat spoustu klientů doslova přes noc.

První kladné reference vám pomohou se odrazit

Své první zákazníky nesmíte zklamat, vaše podnikání by totiž mohlo skončit stejně tak rychle, jako začalo. Udělejte proto pro své zákazníky maximum. Ujistěte se, že jsou tak spokojení, jak to jen jde, a požádejte je o udělení reference či internetové recenze. Kladné ohlasy jsou tím, co vám do budoucna spolehlivě zajistí dostatek nových klientů a zakázek.

O autorovi angelo

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*