NLP jako nástroj moderního kouče

NLP jako nástroj moderního kouče

Neurolingvistické programování (NLP) je soubor technik navržených tak, aby pomohly lidem změnit jejich myšlení a chování pozitivními způsoby. Celý směr vznikl na konci minulého století na příkladu tehdejších úspěšných terapeutů, kteří vynikali v práci s lidmi a dosahovali vynikajících výsledků ve svých intervencích. To je důvod, proč je NLP také někdy označováno jako věda o realizaci vašeho plného lidského potenciálu, kterou ve světě používají nejrůznější kouči.

Něco ze vzniku a historie

NLP pochází od Dr. Richarda Bandlera a Prof. Johna Grindera, dvou zapálených výzkumníků na americké univerzitě, kteří začali popisovat vysoce praktické postupy toho, jak to ti nejúspěšnější z terapeutického světa vlastně dělají.

Fascinovalo je, proč je mezi specialisty tak velký rozpor – jeden byl velmi úspěšný a zvládal extrémně složité případy, zatímco další klienti se opakovaně vraceli do starých kolejí. Tato fascinace je hnala až do doby, kdy oslovili nejvýraznější osobnosti té doby – rodinnou terapeutku V. Satirovou, hypnoterapeuta Miltona Henryho Ericssona a zakladatele Gestalt terapie. Právě na tomto jádru stojí ty nejlepší nástroje a konečně se poprvé v historii představují veřejnosti.

Dokážete si představit tu sílu metod NLP, která vám ukáže, jak okamžitě prolomit něčí špatné návyky, odstranit z hlavy traumata z dětství a všechny druhy strachů, přerušit destruktivní myšlenky a vyčistit minulé negativní události, aby nezničily člověka? Jak se zbavit omezujících přesvědčení o sobě? Začít si plně věřit?

Do USA tak začali přijíždět lidé z celého světa, aby se naučili, jak dosáhnout rychlých a trvalých výsledků se svými klienty aplikací technik NLP a metod NLP.

Jak se NLP nejlépe naučit?

Učení NLP není jen o teorii, je to spíše o praktických zkušenostech, proto má každý dobrý kurz NLP sebezkušenostní část, kde si praktikanti zažijí každou techniku ​​NLP sami se sebou.

Díky tomu pochopí, jak to funguje, jak malé změny například ve vnitřních nastavení mysli mohou okamžitě ovlivnit to, jak se fyzicky cítí.

Zároveň je důležité, aby se praktikanti naučili dokonale zkalibrovat klienta, aby bylo možné rozumět tomu, co se s nimi děje a bylo možné je číst i bez verbalizace.

Proto není dobré doporučovat knihy nebo literaturu pro výuku NLP, ale pouze certifikované kurzy NLP s mezinárodní certifikací.

V České republice takové kurzy NLP pořádá koučovací univerzita Radka Karbana, která si od svého vzniku v roce 2013 vybudovala své renomé.

Kdo absolvuje tyto kurzy nejčastěji?

Nejčastějšími absolventy jsou životní kouči, vztahoví kouči, kariérní kouči a specialisté na pomoc lidem ve složitých situacích a dále terapeuti všech zaměření.

Nově se k nim přidávají manažeři, učitelé, ředitelé a podnikatelé, kteří chtějí zvládnout i náročné chvíle a osobnosti, stejně jako se učí, jak odstranit stres a oprostit se od vnitřních bariér, aby překročili své dřívější limity.

NLP učí „myslet jinak“ a „komunikovat jinak“

Profesionálně vedený kurz NLP je investicí – do vaší životní cesty a do vaší budoucnosti – která změní způsob, jakým přemýšlíte o sobě, své práci a světě. Po nich budete přemýšlet jinak.

O autorovi angelo

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*