Je vaše firemní připojení bezpečné?

Je vaše firemní připojení bezpečné?

V dnešní době už není téměř reálné, aby jakákoli společnost fungovala bez připojení k internetu. Pomocí internetové sítě jsou ovládány stroje a většina komunikace mezi zaměstnanci. Po firemní síti kolují tedy velmi citlivá data, na kterých závisí celý chod společnosti. Z těchto důvodů nelze podceňovat bezpečnost připojení. Firemní internet musí splňovat tři základní kritéria. Rychlost, bezpečnost a stabilitu. Jak zajistit všechny tři kritéria najednou? Zřiďte si ve vaší firmě VPN.

Proč ve firmě používat VPN-ku?

Virtuální privátní síť je zárukou bezpečného a stabilního internetu. Veškerá komunikace probíhá na soukromé firemní síti. Navíc získáte plný dohled nad aktivitami vašich zaměstnanců, můžete regulovat jejich přístup do různých sekcí a programů, potažmo zcela zakázat některé aktivity, jako jsou například sociální sítě. Firemní prostředí je šifrováno, čímž se naprosto eliminuje propustnost všech citlivých informací k nežádoucím osobám.

VPN lze instalovat v nové i stávající společnosti bez ohledu na to, jaké je její dosavadní připojení.

Internet jen z rukou odborníků

Zcela nejjednodušší cesta, jak zajistit vaší firmě bezproblémový internet, a tedy i její hladký výrobní a pracovní proces, je správný výběr poskytovatele. Připojení k internetu vám dnes nabídne kdekdo, ale garantované připojení už jen málokdo. Společnost Casablanca se nebojí již dvacet let poskytovat internet do vaší firmy ošetřený smlouvou SLA. Tato dohoda přesně vymezuje služby, které budete odebírat, a přímo popisuje úroveň a dostupnost poskytovaných služeb. Je zde specifikována též možnost výpadku, výkonu a podpory po určitý časový úsek.

Může se zdát, že by tato smlouva měla být při poskytování firemního internetu naprostou samozřejmostí, bohužel opak je pravdou. Protože výpadek internetu může velmi poškodit vaši společnost, zvolte si pro spolupráci takového dodavatele, který se za své služby dokáže zaručit.

O autorovi angelo

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*