Na montáž i servis výtahu povolejte profesionály

Výtahy dnes nejdeme ve většině moderních výškových budov. Své místo mají v bytových domech, firmách i komerčních objektech. Setkáme se s nimi na úřadech, v domovech důchodců, nemocnicích, hotelích a na celé řadě dalších míst.

V zájmu každého majitele a provozovatele budovy samozřejmě je, aby výtah byl po všech stránkách bezpečný. I malá porucha může vyústit ve vážnou havárii výtahu, která pro ty, kteří se v něm nacházejí, může skončit fatálně. Proto je na místě zvolit renomovaného dodavatele, který nejenže doporučí vhodný model do daného typu budovy, odborní výtah namontuje a uvede do provozu, ale také bude v pravidelných intervalech provádět veškerý nezbytný servis.

Typy výtahů

Výtahy se dělí na osobní a nákladní. Zatímco ty osobní slouží k převozu osob, ty nákladní k převozu různého zboží, především potravin a hotových jídel. Jednotlivé modely se od sebe liší především svou nosností.

Specialista na výtahy

Specialistou na všechny zmíněné výtahy je například společnost Výtahy Silesia, s.r.o. V nabídce najdete výtahy do rodinných domů, hydraulické, trakční i nákladní. Výtahy se šachtou i bez ní stejně jako nůžkové zvedací plošiny a celou řadu výtahových komponent. Firma však provádí i veškerý nezbytný servis výtahů skládající se nejenom z nezbytných oprav, revizí a prohlídek, ale také třeba vyprošťování osob.

Jaký model zvolit?

Do menších budov, tedy rodinných domů, škol a školek je vhodný výtah LC mini s nosností do 500 kg. Do výškových budov je pak vhodný některý z lanových či modernějších hydraulických výtahů s nosností mez 250 až 5000 kg. Ten pojme až 50 osob. Hned několik modelů najdeme v segmentu výtahů nákladních. Nabízí se ty s malou nosností (do 200 kg) či ty vysokonosnosní (do 500 kg). Pokud ve své provozovně nechcete přímo výtah, možná uvítáte mobilní nůžkovou zvedací plošinu.

O autorovi angelo

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*