Nastartujte kariéru v IT díky online kurzu

Online vzdělávání formou videokurzů už není žádnou novinkou. Funguje pěknou řádku let, a dokonce i některé světově proslulé univerzity otevírají online kurzy pro veřejnost z celého světa. Nemusíme ale chodit daleko, protože i v českém a slovenském internetovém rybníčku je spousta dobrých zdrojů, které vám pomohou k novým dovednostem.

Kdo si myslí, že online kurz vám dá méně znalostí než výuka naživo, je na omylu. Ze sledování videa si odnesete tolik, kolik jen budete chtít. Stejně je všechno primárně o vaší snaze a o tom, jak budete nabyté znalosti zkoušet prakticky. Zrovna v oboru IT to platí dvojnásobně.

Se znalostmi z IT se neztratíte

V online kurzech se naučíte snad všechno od angličtiny přes marketing až po programování. Ano, právě o dovednosti z IT sféry je zájem obrovský. Není divu, obor je to perspektivní, a abyste se jím uživili, stačí vám umět malou část. Lze si vybrat třeba jen jeden programovací jazyk, zaměřit se na tvorbu webů či na databáze. Víte, kolika lidem už online IT kurzy zajistili naprostý restart kariéry? Ačkoliv to zní neuvěřitelně, po absolvování několika takových kurzů můžete být plně připraveni na nové povolání.

Naučte se tvořit weby či mobilní aplikace

Máte aspoň trochu vztah k technice a ambice naučit se něco nového? Pak neváhejte a pronikněte do tajů IT. Je jen na vás, zda se zaměříte na tvorbu moderních webových stránek nebo třeba mobilních aplikací. Digitální zručnost má budoucnost a sehnat v tomto oboru dobře placené zaměstnání není nejmenší problém.

A kde se začít učit? Možná jste už slyšeli o Learn2Code. Právě tady se v téměř stovce kurzů naučíte přesně to, co budete chtít. Kurzy jsou akreditované slovenským Ministerstvem školství, vědy, výzkumu a sportu, prošlo jimi přes 15 000 nadšených studentů. Spousta kurzů je zaměřených na programování, ale najdete i některé o grafice, sociálních sítích, marketingu a dalších tématech.

Nejste-li si jistí, zda by vám online kurzy vůbec vyhovovaly, nahlédněte na Learn2Code. Několik jich tam je zdarma, abyste si udělali představu, jak to celé funguje.

O autorovi angelo

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*