Kancelářské židle, které vám budou tou pravou oporou

Zdá se, že bolest zad, migréna, ztuhlá šíje a další zdravotní problémy se staly již neodmyslitelnou součástí moderního způsobu života, v němž sezení tvoří až 60 % dne. Nejen starší lidé, ale i třicátníci, a dokonce mladičtí studenti vysokých škol, se stále častěji objevují v lékařských ordinacích s potížemi zaviněnými špatným výběrem židle k počítači. Jak jim nejlépe předejít?

Nastavitelnost je základem úspěchu

Pokud přemýšlíte, jak správně vybrat židli, máme pro vás jednu důležitou radu: čím je váš favorit nastavitelnější, tím lépe. Pouze posezení, které je upravené na míru vaší postavě, může poskytovat perfektní oporu. Z tohoto důvodu se do práce doporučují kancelářské židle, nikoli křesla. Křesla totiž mají pevně daný úhel mezi sedákem a opěrákem, zatímco židle se zádům přizpůsobí mnohem lépe. Křeslo se tedy více hodí domů, kde se věnujete spíše relaxačním aktivitám a záleží vám především na designu.

Seďte správně

Samotný výběr vhodné kancelářské židle je pouze prvním předpokladem zdravého sezení. Polovina práce je stále na vás: musíte sedět rovně, nehroutit se v křesle, myslet na to, aby měly vaše ruce potřebnou oporu… Odborníci obzvláště varují před sezením s nohou přes nohu. Důležité je také správné nastavení židle i počítače do odpovídající výšky, aby vás jejich poloha nenutila k hrbení.

Trocha pohybu neuškodí

Ať už máte jakkoliv dokonalou židli, pro vaši páteř je velkou zátěží každé sezení, které trvá déle než 4 hodiny. Co se s tím dá dělat? Je to jednoduché, proložte pracovní aktivitu občasnou procházkou či několika cviky. V některých kancelářích se nabízí k posezení i tolik propagované míče, ty jsou však určeny spíše ke krátkému cvičení. Rozhodně se jimi nesnažte židli nahradit na celý den. Když trůníte v křesle, můžete také střídat aktivní a relaxační sezení.

Několik tipů na závěr

Sedíte správně na správné židli? Gratulujeme, nezapomeňte ale na stabilní pětiramennou základnu s kolečky a na rozměry, které odpovídají výšce i šířce vaší postavy. Správná židle by také měla mít područníky, bederní podpěrku a opěrák hlavy. Možná se bojíte toho, že jde o nadstandard, který neseženete za méně než deset tisíc, jedná se však o obavy neoprávněné. Internetový obchod kancelářské židle Atan vám vyhovující sortiment nabídne za čtvrtinu této ceny.

O autorovi angelo

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*