Nepodceňujte výběr autosedačky – dokáže zachránit život dítěte

Nepodceňujte výběr autosedačky – dokáže zachránit život dítěte

K výběru dětské autosedačky bychom měli přistupovat velmi zodpovědně, neboť v případě autonehody dokáže zabránit tomu nejhoršímu. Navíc její používání nám ukládá zákon. Z toho důvodu se na jejím nákupu nesnažíme ušetřit a nekupujeme větší velikost jen proto, aby dlouho vydržela.

Na hmotnosti záleží

Autosedačky se rozdělují do 5 základních skupin. Skupina 0 je určena pro děti cca do 1 roku a 10 kg, skupina 0+ do 18 měsíců a 13 kg, skupina I zahrnuje věk 1-4 roky a 9-18 kg, skupina II děti v rozmezí 3-7 let a 15-25 kg, skupina III děti věku 6-12 let a hmotnosti 22-36 kg. Dle typu autosedačky je dítě připoutáno buď 3bodovým, nebo 5bodovým pásem, což zaručuje maximální bezpečnost. Sedačka se do vozu připevňuje pomocí pásu či do systému isofix.

Autosedačka k dlouhodobému využití

Autosedačky 9-37 kg jsou univerzálním typem, jenž vám při správném používání vydrží i několik let. Tento model sedačky totiž dokáže růst s dítětem, proto není nutné kupovat autosedačky různých velikostí a tvarů. V čem spočívají výhody? Rostoucí autosedačky jsou vybaveny odnímatelnými polstry, které poskytnou dokonalé pohodlí těm nejmenším. Tyto polstry postupně odendáváme, rovněž lze přizpůsobit výšku hlavové opěrky. Z autosedačky pro batole tak postupem času získáme plnohodnotný sedák pro dítě předškolního věku.

Které další funkce oceníte?

Uvažujete-li nad koupí rostoucí sedačky, určitě uvítáte řadu praktických vychytávek, jež její životnost prodlouží. Věnujte pozornost tomu, zda má autosedačka svlékací potah, který lze jednoduše sundat a vyprat. Vhod přijdou i vodící prvky, jež vám pomohou správně nastavit bezpečnostní pás. Zejména pro ty nejmenší děti je velmi příjemná možnost naklápění autosedačky do lehu. Pokud je během jízdy přepadne spánek, nemusí spát v nepřirozené zkroucené poloze vsedě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 200 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O autorovi angelo

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*