Obliba virtuálních serverů stoupá. Víme proč!

Obliba virtuálních serverů stoupá. Víme proč!

Co si počít, když parametry běžného webhostingu nestačí, ale vlastní server by byl jako kanón na vrabce? Pokud momentálně řešíte podobný problém, vsaďte na řešení v podobě „vépéesky“. VPS neboli virtuální server nabízí kompromis, který vyhovuje potřebám menších i středně velkých firem. Nepřestávejte číst a dozvíte se, proč byste měli pronájem virtuálního serveru zvážit i vy. Jako příklad kvalitní nabídky nám poslouží VPS od společnosti Coolhousing.

coolhousing_logo_new-01

VPS? A co to jako je?

Nikdy jste se s pojmem virtuální server nesetkali a netušíte, co si pod ním představit? VPS není nic jiného než „normální“ fyzický server. Je však rozdělený na několik vyhrazených částí, z nichž každý disponuje vlastním operačním systémem a službami. Jak již zaznělo v úvodu, jde o pomyslný mezistupeň mezi webhostingem a dedikovaným serverem.

Oproti dedikovanému serveru je VPS levnější. Další výhoda spočívá v jednoduché správě. Instalace operačního systému probíhá přes virtuální mechaniku přímo ve webové administraci. Když vám nebude stačit výkon, stačí požádat provozovatele a ten jej jednoduše navýší.

Proč kývnout na nabídku od Coolhousingu?

Nabídkami na pronájem virtuálního serveru se to na internetu jenom hemží. Proč byste si měli v záplavě konkurence vybrat právě Coolhousing? Třeba proto, že nabízí perfektní poměr ceny a parametrů. Třeba proto, že disponuje technologií Red Hat KVM a garantuje vysoký výkon. A třeba proto, že neomezuje datové přenosy, a to ani ze zahraničí. Za zmíOKnku stojí také řešení dostupnosti, která je zajištěna dvěma nezávislými body pro připojení virtualizačního nodu.

Správa virtuálního serveru je snadná – probíhá přes webový prohlížeč, virtualizační konzoli nebo VNC. Restart, reinstalace a obnova jsou otázkou několika kliknutí. Coolhousing automaticky zálohuje data z předchozích tří dnů a budete-li chtít, můžete pro pravidelné zálohy využívat službu externího datového úložiště.

Coolhousing vaše webové projekty ochrání proti DDoS útokům. Společnost je členem skupiny Fenix, má vlastní Scrubbing centrum, a navíc v ní pracují kvalifikovaní technici s dlouholetými zkušenostmi. Více se dozvíte zde.

O autorovi angelo

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*