Technika, která vám pomůže s organizací vícejazyčné konference

Technika, která vám pomůže s organizací vícejazyčné konference

Organizace eventů a konferencí je velice obtížnou záležitostí, která dokáže pomuchlat nervy i opravdu zkušeným pracovním týmům. Součástí celé organizace je nalezení a vybavení se správnou technikou, kterou budete potřebovat pro realizaci konferencí.

V případě vícejazyčných a mezinárodních konferencí je všechno dokonce o tolik komplikovanější, že potřebujeme standardně živě promítat či překládat ve více účastnických jazycích. To se sice může zdát jako víceméně nepřekonatelná překážka, ale s dostatečnou pomocí profesionálních přístrojů se i tento problém může vyřešit raz dva. A další velkou výhodou je, že nemusíte vybavení kupovat, stačí si jej jednoduše pronajmout po dobu akce.

Živý překlad na vámi pořádané akci

Takzvaný simulovaný překlad, který v reálném čase překládá pomocí mluvčích originální slova přednášejícího, je součástí moderních mezinárodních akcí. Nejedná se přitom ani zdaleka o tak velký problém, jako by se vám mohlo na první pohled zdát. Ke všemu slouží specializovaná tlumočnická technika. Tlumočnická technika jako taková dokáže v reálném čase zpracovávat potřebná data. Měla by vždy být kompletním modulem, který obsahuje veškeré technické i programové vybavení, které k překladu můžete potřebovat.

Dokonalé ozvučení po celé akci

Mimo samotného překladu budete pochopitelně chtít i kvalitní ozvučení. To by automaticky nemělo vycházet z jednoho jediného zdroje v místnosti, ale mělo by být synchronizované z většího počtu vysílacích zařízení. Jedinou možností, jak takovou akci realizovat, je zapojení aparatury. Samotná aparatura přitom není zdaleka levnou záležitostí a nemusíte pro ni mít celoročně adekvátní využití. Proto se vám možná o to více hodí pronájem aparatury.

Nezapomínejte na kvalitní projekci

Ačkoliv se všechny rady točí především kolem zvukové části akce, tak se nesmí zapomenout na kvalitní projekci. Projekce jako taková je pro celou řadu přednášek naprosto nepostradatelná. I v tomto případě můžete využít zapůjčení projektoru, namísto toho, abyste obtížně instalovali a převáželi vlastní audiovizuální techniku. To je především v moment, kdy pořádáte tour hodně obtížné jak časově, tak i prostorově.

O autorovi angelo

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*