Zajímavá fakta o Twitteru: Zjistěte, jaký má tato sociální síť potenciál

Zajímavá fakta o Twitteru: Zjistěte, jaký má tato sociální síť potenciál

Používáte Twitter? Pokud patříte mezi průměrného internetového uživatele, tak pravděpodobně ne. Twitteru trvalo velmi dlouho, než si získal přízeň českých uživatelů a zatímco počet Facebookových uživatelů byl v řádech milionů, uživatelů Twitteru sotva několik desítek tisíc.

V zahraničí, zejména na západě, je však Twitter fenoménem, který je tak populární, že je jedním z hlavních sdělovacích prostředků firem, politiků, celebrit i sportovců. Celých 30% všech uživatelů tvoří lidé ze Severní Ameriky, Asie a Tichomoří. Česká základna uživatelů Twitteru se každým dnem rozšiřuje a pokud váháte nad tím, jestli si ho založit nebo ne, představíme si tuto sociální síť z trochu jiného úhlu.

TIP: Online fakta – fakticky.cz

Uživatelé Twitteru

twitter-566341_960_720Na Twitteru se senzačně rozvíjí kult osobnosti a pokud chce někdo sledovat svého oblíbence, Twitter mu pro to nabízí ideální podmínky. Skvělým příkladem je nejsledovanější osoba na Twitteru, Katty Perry, která zde měla v lednu 2016 celých 80 milionů sledujících uživatelů. Na záda ji dýchá Barack Obama se 70 miliony následovníky. V posledním čtvrtletí minulého roku (2015) bylo zaznamenáno 305 milionů aktivních uživatelů měsíčně a počet pochopitelně roste. Počet registrovaných uživatelů již sice překročil miliardu, ale jedná se ve většině případů o neaktivní účty.

K čemu je Twitter dobrý

Twitter je často srovnáván s Facebookem a to i přesto, že funguje na lehce odlišném principu. Twitter je založený na krátkých zprávách (Tweetech), které mají délku do 140 znaků, jedná se o velmi neosobní sociální síť, která je jako stvořená pro weby, osobnosti a firmy, ale o to méně pro uživatele, kteří hledají vhodné místečko pro sdílení svých zážitků a pohodlné chatování s kamarády.

twitter

Twitter vznikl v roce 2006 a stejně tak jako Facebook, tak i tato sociální síť žije z reklamy. Jen za rok 2015 vydělala reklamou 2,22 miliardy dolarů. Pokud vlastníte firmu, vedete podnik, provozujete web nebo máte potenciální následovníky, byla by chyba si účet na Twitteru nezaložit. I když nesahá Facebooku ani po kolena, jsou to plusové bodíky a možnost, jak podpořit svůj branding.

Zajímavá fakta o Twitteru

  • Každou minutu je po celém světě odesláno cca 347,000 tweetů
  • 90% všech internetových uživatelů nepoužívá Twitter
  • Americká CIA čte v průměru 5 milionů tweetů denně
  • Twitter patří mezi sociální sítě, které jsou v Číně zakázané (stejně jako Facebook)
  • 44% všech uživatelů nikdy neposlala jediný tweet
  • 34% uživatelů se připojí ke svému účtu několikrát denně
  • Každodenní počet tweetů by vyšel na knihu o 10 milionech stran
  • Symbol Twitteru, modrý ptáček, se jmenuje Larry
  • Justin Bieber má více následovníků, než má Španělsko obyvatel

O autorovi Makawiel

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*