Google vychytávky, které pobaví od všedního dne…
Atari Breakout

Google vychytávky, které pobaví od všedního dne…

Že je Google občas nuda? Tak to v žádném případě! Vývojáři z Googlu si pro jeho uživatelé pravidelně připravují tzv. „easter eggs“, tedy v doslovném překladu velikonoční vajíčka. Česky bychom řekli spíše zábavné prvky. Jedná se o vyhledávací fráze, díky kterým Google místo prostého výsledku hledání zobrazí nějaký něčim zvláštní výsledek.

A proč se jim řiká velikonoční vajíčka? Podle Google proto, že jsou schované a uživatelé si je musí vyhledat sami, tak jako děti hledají o velikonocích např. čokolády, či velikonoční zajíčky, jak je tomu na západě běžné.

Ale dost povídání, podařilo se nám vypátrat několik takovýchto frází, které Vám chceme představit.

Atari Breakout

Určitě všichni známe legendární hru, kde je nutné chytat míček. Pokud zadáte do vyhledávání obrázků frázi „Atari Breakout“ automaticky se hra spustí.

Atari Breakout

Atari Breakout

Do a barrel roll

V překladu „válet sudy“. Pokud zadáte do vyhledávání právě frázi „Do a barrel roll„, otočí se výsledek vyhledávání o 360°.

Do a barrel roll

Do a barrel roll

Tilt

Tilt“ v češtině „nakolint“ a taktéž „askew“ neboli „šikmý“ – v případě zadání těchto frází se google nakloní o několik stupňů.

Askew, Tilt

Askew, Tilt

 

K e r n i n g  & Keming

Něco pro typografické maniaky, pokud se zadá do vyhledávání „Kerning“ neboli v překladu „vyrovnání“ rozšíří nám Google mezery mezi písmeny a naopak při zadání „Keming“ se mezery zúží.

Keming

Keming

 

Do the Harlem Shake

A ještě jedna vychytávka z YouTube.com – zadáte-li hledaný výraz „Do the Harlem Shake„, začne se do rytmu hýbat výsledek hledání, ale i logo. Upozorňujeme ovšem, že načtení trvá několik sekund.

Do the Harlem Shake

Do the Harlem Shake

 

Věříme, že nás programátoři z Google budou i nadále zpestřovat každodenní rutinu těmito „velikonočními vajíčky“.

O autorovi

1 komentář

  1. Taky jsem našel článek s pár tipy na google easter eggs. Člověk se někdy opravdu pobaví tím, co v Googlu vymyslí ve volných chvílích. :)

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*