PageRank.cz > Aktuálně > Google vyvíjí kontaktní čočky pro diabetiky
Google vyvíjí kontaktní čočky pro diabetiky

Google vyvíjí kontaktní čočky pro diabetiky

Jste diadetik a nechcete si již pravidelně píchat do prstu, abyste si změřili hladinu cukru v krvi? Možná pro vás Google připravuje řešení.

Google laboratoře totiž zveřejnily na svém blogu vývoj speciálních kontaktních čoček určených pro diabetiky. Momentálně jsou tyto čočky, které využívají bezdrátový čip a miniaturní čidlo pro zjištění hladiny cukru, v testovací fázi. Nejedná se tedy o Google brýle ve formě kontaktních čoček, ale o nástroj pro diabetiky, který zjišťuje hladinu cukru v krvi.

Dle Googlu dokáže čidlo provést jedno měření za vteřinu a využívá barevná LED světla k varování uživatelů před mezní hladinou cukru.

Google čočky

Google čočky

Je nutno podotknout, že společnost Microsoft již také zveřejnila v minulosti vývoj podobné zařízení.

Zůstává otázkou, zda se skutečně jedná pouze o prototyp pro lidi trpící cukrovkou, či jestli se jedná o budoucnost Google brýlí, které by v budoucnu mohly mít velikosti kontaktních čoček.

O autorovi Ing. Swenia Toupalik

Autorka je grafička na volné noze se zkušenostmi v oblasti webdesignu, UX a CI. Věnuje se také fotografii a vede semináře zaměřené na grafický design.

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*

CommentLuv badge

Nahoru na stránku
Starší příspěvky:
Guest blogging umřel? Ale kdeže…

Matt Cutts nedávno vydal na svém blogu článek o vzestupu a úpadku guest bloggingu. Uvedl, že spoléhat se na hostovské...

Zavřít