Jak vytvořit dokonalé video hry na bicí pro sociální sítě?

Jak vytvořit dokonalé video hry na bicí pro sociální sítě?

Už máte za sebou nějaký ten rok hry na bicí a nyní se chcete svými dovednostmi pochlubit? Dobrý nápad. Zvětšíte svůj dosah, přilákáte nové sledující a možná si vás všimne nějaká kapela. U hry na bicí je však nesmírně důležité, jak kvalitně n

Už máte za sebou nějaký ten rok hry na bicí a nyní se chcete svými dovednostmi pochlubit? Dobrý nápad. Zvětšíte svůj dosah, přilákáte nové sledující a možná si vás všimne nějaká kapela. U hry na bicí je však nesmírně důležité, jak kvalitně na videu zachytíte zvuk.

V základu si možná vystačíte i s telefonem. Jestliže však chcete publikovat video s profesionálním zvukem, budete potřebovat více. Kvalitní vybavení něco stojí, na druhou stranu vydrží léta.

Základem je dobrá technika

Dobrá videokamera může stát pomalu tolik co levnější bubny. Jestliže si chcete natáčení videa pouze vyzkoušet, možná si ji napoprvé od někoho zapůjčte. Ideálně i se stativem. Kameru byste měli umístit na stativ, zapnout a v klidu si odejít hrát. Pozor, některé kamery (například GoPro) se při nečinnosti po nějaké době zastaví, to není ideální.

Myslete rovněž na osvětlení. Vaše bicí souprava by měla být hezky nasvětlená, a to stejné platí i pro vás. Nebojte si pohrát s různými úhly světla. Popřemýšlejte, jak se posadit vzhledem ke světlu od okna, vyčkejte na jasný slunečný den, je-li to možné.

Kvalitní snímání zvuku je klíčové

Mnohem důležitější než video je však zvuk. Pokud do něčeho máte opravdu investovat, je to dobrý mikrofon a ne jeden. Existují různé názory na počet a rozmístění mikrofonů, prostě si pohrajte. Záleží totiž i na vaší bicí soupravě.

K počítači by vám měla stačit vícekanálová zvuková karta s 8 kanály (kick, sn bot, sn top, tom, fl. tom, hh, ovhR, ovhL).

Dalším krokem je počítačová úprava

Nahrané video je třeba sestříhat, k tomu lze použít například Final cut Pro nebo Adobe Premiere Pro. Musíte spojit zvuk a video, případně přidat titulky, noty apod.

A ještě jedna poznámka na závěr. Samozřejmě velmi záleží i na místnosti, kde nahráváte. Musí být akusticky vhodná. A na správném naladění vaší bicí soupravy!

O autorovi angelo

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*