Uvažujete o zvětšení prsou? 8 věcí, které by vás mohly zajímat

Uvažujete o zvětšení prsou? 8 věcí, které by vás mohly zajímat

Viděly jste fotografie výsledků augmentace před a po operaci a vlastnictví dokonalejšího dekoltu vás láká? Chcete však před zákrokem získat co nejvíce informací? Možná vám i náš článek pomůže se v tomto tématu zorientovat a udělat si představu, co očekávat.

Konzultace s odborníkem je základ

Máte přesnou představu toho, jak by měla vaše prsa vypadat. A myslíte, že stačí ukázat fotografii a vaše přání bude splněno. Na profesionálních klinikách to však takto neprobíhá.

  • Nejdříve zjistěte, zda vámi oslovený lékař je k provedení operace vůbec způsobilý. Atestace v oboru plastické chirurgie je nutnost. Většinou bývá vyvěšena v jeho ordinaci. Také členství v některém ze spolků sdružující plastické chirurgy, napoví, že budete jednat s odborníkem z oboru.
  • Lékař by si měl na vás vynahradit dostatek času. Uvádí se, že konzultace by měla trvat půl hodiny ale i více. Počítejte s tím, že ne všechno, co si přejete, může být splněno.

Kvalita implantátu by měla stát na prvním místě

Cena by měla být až druhořadou záležitostí. Stále se jedná zásah do vašeho těla. Tak proč nechtít to skvělé, potažmo nejlepší? Pokud vás limituje, že si nemůžete dovolit zaplatit celou sumu najednou, zkuste se informovat o tom, zda klinika neposkytuje i možnost splátek. I ty prémiové to takto dělají.

Augmentace je i pro sportovkyně

Sportujete rády a aktivně? Sport má skvělé účinky na vaše zdraví. Někdy se však traduje, že pro velmi štíhlé ženy nebo aktivní až profesionální sportovkyně bude zvětšení prsou limitující záležitostí. S tím však nelze souhlasit. I tyto ženy podstupují tuto plastickou operaci.

  • Je vždy však dobré na své aktivity lékaře upozornit. Ten pak zhodnotí rizika a najde vhodná řešení.

I na implantáty se vztahují záruky

Zvětšení prsou by nemělo skončit tím, že operace bude zdárně odvedena a vy propuštěna domů.

  • Pravidelné kontroly by neměly být z vaší strany vynechávány a vždy by měly být doporučeny lékařem jako součást péče po operaci.
  • I na implantáty jsou poskytovány záruky pro případ toho, že dojde k problémům. O co všechno se jedná, se liší v závislosti na výrobci, a je lepší se si to předem zjistit.

I motivace hraje roli. Děláte to opravdu kvůli sobě?

Jste si jistá tím, že se vám vaše tělo nelíbí a vážně uvažujete o změně? Nebo chcete jen vyhovět přání partnera? I toto je dobré zvážit před konečným rozhodnutím. Rozhodovat se na základě druhých může být nešťastným řešením. Tělo vám zůstane navždy. Tak ať jste s ním spokojená hlavně vy.

Nová prsa získávají stejnou teplotu jako okolní části těla

Mnohé ženy mají obavy, že implantáty budou při dotyku studenější a tudíž rozpoznatelné. Popřípadě se strachují, aby z nich ve studeném prostřední nešel také chlad.

  • To, zda bude vaše poprsí vypadat přirozeně, záleží i na vás, vašich preferencích a na dohodě s lékařem.
  • Materiály, ze kterých jsou kvalitní implantáty dělány, mají dobrou tepelnou stabilitu, od těla se rychle ohřejía teplo v sobě následně drží. Ochlazovat by vás tudíž neměly.
  • Pokud máte problém s pocitem zimomřivosti, přečtěte si několik rad, jak na to, čeho si všímat i jak zimě čelit. Může to totiž značit i problémy se zdravím.

Pokud plánujete otěhotnět, s augmentací ještě chvilku počkejte

Některé věci by se neměly uspěchat. A jednou z nich je zvětšení prsou v období, kdy plánujete otěhotnět. Ano, možná vám nová operace zlepší sexuální život. Následné těhotenství by ale mohlo ovlivnit vzhled vašeho nového dekoltu.

Zvětšení prsou nebrání v kojení

Na druhou stranu není důvod se obávat problémového kojení. Mateřské mléko je doporučované minimálně prvních šest měsíců dítěte, tak proč této možnosti nevyužít. Upravené poprsí na tom nic nezmění, tak proč jej novorozenci nedopřát.

A co vy? V případě plastické operace byste volila vzhled přirozeného poprsí nebo upřednostnila typ čím větší, tím lepší?

O autorovi angelo

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*