Živý, nebo umělý vánoční stromeček?

Vánoce se blíží! A s nimi i jakási nepsaná povinnost pořídit si vánoční stromeček. My vám poradíme, na jaké parametry byste se při jeho výběru měli zaměřit.

Vánoční stromeček k Vánocům bezesporu patří. Stejně jako kupa dárků pod ním. Jaký stromeček zvolit? A kde ho pořídit? Dozvíte se z následujícího článku.

Smrček, jedlička či borovice?

Rozhodnete-li se pro živý vánoční stromeček, doporučujeme jej pořídit v nějakém venkovním stanovišti, popřípadě zahradním centru. Dobrý prodejce vám zároveň poradí, co udělat pro to, aby vám stromek co nejdéle vydržel. V každém případě si vyberte stromek zdravý, ať již smrk s hustou korunou, řidší, ale trvanlivější borovici, popřípadě celkově odolnější jedličku.

Všímejte si jehličí

Zaměřte se na barvu jehličí, které by nemělo být seschlé ani nijak nepřirozeně zbarvené. Stromek samozřejmě také nesmí opadávat a nadměrně ronit pryskyřici. Z tohoto důvodu se vyvarujte nákupu stromků zabalených, které si nemůžete dobře prohlédnout.

Nebo raději stromeček umělý?

Živý stromeček samozřejmě krásně voní. Ale také rychle opadá, a myslet bychom samozřejmě měli na ekologii. Pokud zkrátka nechcete, aby kvůli vašemu pohodlí přišla planeta o další strom (byť z plantáže), pořiďte si vánoční stromeček umělý. Ten vám přinejmenším na rozdíl od stromečku živého vydrží několik dlouhých let.

Vybírejte v hobby marketech a na specializovaných e-shopech

Umělé vánoční stromečky seženete v hobbymarketech a na renomovaných e-shopech, například na svetstromku.cz. V nabídce jsou stromečky různých velikostí i designů. Klasické i velmi autentické umělé vánoční stromky 3D. Kavkazské i smaragdové jedle, himalájské borovice i alpské smrky. Respektive jejich tak věrné kopie, které od originálu rozeznáte až poté, co se jich dotknete.

Stromeček se šiškami a lesními plody

Na e-shopu seženete stromky zelené i zasněžené, tedy bílé. Nebo vánoční stromky zasněžené jen na okrajích větviček. Naším favoritem v každém případě je kouzelný vánoční stromeček se šiškami a lesními plody. Ten ani nebudete muset zdobit. Tak krásné Vánoce!

O autorovi angelo

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*