Důležité věci, které byste o SEO měli vědět

Důležité věci, které byste o SEO měli vědět

Ačkoliv jsou dnes SEO agentury na každém kroku, jsou informace, které vám jen tak někdo neřekne. Ať už si děláte SEO svépomocí, nebo patříte mez profesionály, statistiky předních SEO serverů je dobré brát vždy v potaz.

75% je OFF page, 25% ON page

Každý by měl vědět, jak důležité je pro web ON page a OFF page SEO. Zatímco ON page vyjadřuje stav samotné stránky a její validitu pro vyhledávače, OFF page souvisí zejména se zpětnými odkazy na cizích doménách. Podle portálu Hubspot závisí úspěšnost SEO ze 75% právě na zpětných odkazech, na což by měli myslet všichni, kdo se na nich snaží šetřit. Naopak pokud máte web v troskách, je dobré myslet na skutečnost, že vysoký počet odkazů vás nespasí.

5 nejdůležitějších výsledků shrábne většinu kliknutí

U portálu Hubspot ještě zůstaneme, podle jeho statistik kliká 75% uživatelů na prvních 5 výsledků vyhledávání v SERPu. To je důvod, proč jsou první pozice tak žádané.

Titulek a obsah jsou pro ON page nejdůležitější

Vyhledávače zajímá z hlediska ON page zejména obsah webu a titulek, měli by to být první věci, na které se při optimalizaci zaměříte.

50% uživatelů pochází z mobilních zařízení

Podle serveru business2community je více než polovina hledajících uživatelů z mobilních zařízení. Odhaduje se, že jejich počet bude i v budoucnu stále narůstat. Je tedy důležité, aby byla u webů zajištěna responsibilita.

Organické vyhledávání stále vede

computer-767776_960_720Podle serveru imforza.com je organické vyhledávání výrazně v popředí. 70-80% uživatelů ignoruje placenou reklamu a zaměřuje se zejména na organické vyhledávání.

131 miliard vyhledávání

Zajímá vás, kolik proběhne každý měsíc vyhledávání? Podle serveru advisorwebsites je to 131 miliard vyhledávání měsíčně.
Zdroj: www.masaryk.net

O autorovi Makawiel

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*