Jak to udělat, aby web hezky vypadal?

Zákazníci jsou vybíraví a o webu si udělají svůj názor už po několika sekundách. Za těch pár vteřin samozřejmě nestihnou zhodnotit kvalitu obsahu a nalezených informací, to je vlastně ani nezajímá. Předně totiž hodnotí vzhled. Pokud je web nepřehledný či nezajímavý, jdou o dům dál. Jak to tedy udělat, aby se právě na vašich stránkách zastavili?

Pomoc je jednoduchá. Web musí být zajímavý, interaktivní, přehledný, hezky barevný a zároveň trochu netradiční. Jde vůbec tohle všechno skloubit?

Základem jsou správné barvy

Web by měl ctít firemní barevné schéma. Jestliže máte úplně volnou ruku, společnost nemá žádné logo a jiné materiály, pak záleží na vašem vkusu. To, že se máte vyhnout základním odstínům barev (blue, red, …), snad není potřeba zmiňovat. Do kódu je zadávejte pomocí RGB zápisu či v šestnáctkové soustavě (HEX zápis).

Nemáte-li zrovna nejlepší barevné cítění, inspirujte se někde jinde. Projděte si pár hezkých webů (inspirativní jsou třeba ty, co vyhrávají Awwwards), rozhodně se ale nedívejte na weby konkurence či českých firem. Nestojíte o to, aby vás někdo žaloval za kopírování. Využít se dají i různé online nástroje, které vám poradí, které barvy se k sobě hodí nebo jak barvy webu nakódovat.

Layout MUSÍ být responzivní

Lidé na váš web budou chodit z počítačů, notebooků, tabletů i smartphonů. Nesmíte žádné z nich diskriminovat, stránka by se měla zobrazovat správně na všech těchto zařízeních. Tvořte responzivní weby, layout stránky by se měl vždy přizpůsobit velikosti obrazovky. Nevymýšlejte žádné své novinky, layout dodržujte tak, jak jsou uživatelé zvyklí z jiných stránek (několik sloupců, menu nahoře či vlevo apod.). Jinak budou lidé na vašem webu zmatení, vyhodnotí jej jako nepřehledný a půjdou jinam. V rozložení stránky prostě kreativitu uberte.

Přidejte něco zajímavého

Uživatele nudí statické weby, na nichž se nic nehýbe. Buď využijte jQuery a vytvořte nějaký pěkný efekt (třeba při scrollování), nebo vložte do pozadí video. Nejspíš sami dobře víte, co vás někdy na nějakém webu zaujalo. Nebojte se to napodobit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 200 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O autorovi angelo

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*