V kovovýrobě přišel čas na ruční laserové svařování

Výrobci napříč průmyslem celou řadu let používali tradiční svařovací techniky (jako jsou MIG a TIG), které však vytváří určitá omezení. Svařování metodou TIG je časově náročné a vyžaduje zkušenou a vysoce kvalifikovanou osobu. Vytváří navíc teplo, které deformuje tenké materiály a obtížně se touto cestou svařuje měď. Zatímco svařovací metoda MIG vyžaduje přídavný drát a předčištění materiálu.

Vzhledem k neustálým změnám v oboru hledají výrobci nové způsoby, jak si udržet konkurenceschopnost, což vyžaduje snížení nákladů a zvýšení efektivity. Právě z daných důvodů se přechází na moderní metody svařování, mezi které patří ruční laserové svařování.

Jaké jsou výhody laserového svařování?

Lasery byly vnímány spíše jako vědecké přístroje než průmyslové nástroje, a to především kvůli tradičnímu použití optických prvků a zrcadel, jež vyžadují pečlivé seřízení a manipulaci. Postupem času se však laserové technologie zdokonalovaly a vznikla i laserová svářečka, která vytváří pevné a kvalitní sváry.

Kvalita světla vláknového laseru přesně kontroluje tepelný příkon materiálu, což umožňuje svařování tenkých materiálů. Lasery se neomezují pouze na oceli, ale je možné jimi svařovat i hliník a měď.

Jak funguje ruční laserové svařování?

Hustota výkonu laseru roztaví kov, čímž odpadá nutnost vytvářet oblouk. Díky přesnému řízení parametrů laseru se snižují účinky tepelného zkreslení. Ruční laserová svářečka je spolehlivá a chlubí se dlouhou životností.

Podívejte se třeba na laserovou svářečku FANUCI 4.0 PRO GENX, která je k dostání hned ve čtyřech různých výkonech. Disponuje patentovaným laserovým zdrojem FANUCI a laserovou hlavou RAPTOR 4.0 PRO. Svářečka slibuje stabilní a konstantní výkon i vysokou kvalitu svařovacího paprsku. Podívejte se do nabídky e-shopu fanuci.cz.

O autorovi angelo