Zbavte se traumat a depresí s pomocí regresní terapie

Počet lidí, kteří vyhledávají nějakou formu terapie či koučingu, neustále vzrůstá. Je to tím, že dnešní uspěchaná doba nás vystavuje mnohem většímu stresu, než tomu bylo dřív? Možná, ovšem existuje i pozitivní vysvětlení tohoto společenského vývoje. Naučili jsme se, že vyhledat pomoc na nemoci duše není žádná ostuda, a pečujeme o své nitro stejně jako o zdraví fyzické. A navíc se nám otevřela široká škála možností, jak psychice ulevit. Jednou ze zajímavých metod je regresní terapie, o níž se můžete dočíst víc v následujících řádcích.

Nahlédnutí do minulosti s pomocí odborníka

Regresní terapie (také nazývaná hlubinná abreaktivní psychoterapie) je proces, při němž se pod vedením terapeuta vracíte do minulosti. Pomáhá vám vybavovat si zasuté vzpomínky a události, na které jste mohli zapomenout postupem času, nebo jste je třeba i záměrně vytěsnili z paměti, protože pro váš mozek tehdy bylo nemožné je zpracovat. Při tomto řízeném vzpomínání můžete nahlédnout do nedávné minulosti, ale i do dětství, prenatálního období, a ještě mnohem dál – až do minulých životů. Vyvinuta byla Ing. Andrejem Dragomireckým, členem Mezinárodní akademie psychologických věd, po třicetiletém výzkumu a zdokonalování. Jde o metodu, která se zakládá na práci s podvědomím klienta. A zatímco dříve se pro vyvolání dávných vzpomínek používala sugesce, psychoanalýza, ale i hypnóza, v moderní regresní terapii zůstáváte při plném vědomí.

Jak vám může regresní terapie pomoci?

Minulost, i ta dávná, není zcela uzavřenou kapitolou. Události, které jste kdysi zažili, často prosakují do přítomnosti, negativně ji ovlivňují, a mohou se dokonce projevit až po dlouhé době. Zvláště nezpracovaná traumata mají tendenci se vracet, a člověk pak sám nedokáže své psychické stavy rozklíčovat. S pomocí regresní terapie se této zátěže zbavíte a budete moci nahlédnout na svou současnou situaci v širších souvislostech. Možná dokonce pochopíte, proč se stále uchylujete k některým vzorcům chování, a mnohé v životě se vám objasní. Zbavíte se vtíravých myšlenek, fóbií, depresí a dalších nežádoucích stavů. A co následuje po regresi? Přece progrese, kdy vám terapeut pomůže udělat krok vpřed, z řízených toulek vzpomínkami k novým začátkům a nalezeným řešením.

Z minulosti do budoucnosti pod dohledem zkušeného terapeuta

Regrese je pro většinu lidí silný, emotivní zážitek, kdy může znovu prožívat dávné pocity, traumata a bolest. Jakkoliv se vám po jejím prodělání uleví, je důležité si jí projít pod vedením profíka, který se stará o váš komfort a bezpečí. V Českých Budějovicích najdete takové odborníky na adrese https://www.terapeutickesluzby.cz. Obrátit se na ně můžete i se svou polovičkou, potřebujete-li vztahového poradce.

O autorovi angelo

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*