Facebook opět obhájil svojí dominanci a v minulém roce trhal rekordy

Facebook opět obhájil svojí dominanci a v minulém roce trhal rekordy

Největší sociální síť světa, Facebook, rozhodně nestagnuje, ale naopak pokračuje v prohlubování propasti mezi ostatními sociálními sítěmi. Došlo k výraznému zvýšení počtu uživatelů, ale i k počtu hodin sledovaných videí, které jsou na Facebooku umístěny.

Rok 2015 již máme za sebou a to je ideální doba, abychom se podívali, jak si v něm Facebook vedl. Ve 4. čtvrtletí minulého roku se na Facebook přihlásilo každý den v průměru 1,04 miliardy uživatelů, to je o 30 milionů uživatelů více, než ve 3. čtvrtletí. Ke konci minulého roku se za celý měsíc připojilo celkem 1,59 miliardy uživatelů, z toho se 1,44 miliardy z nich přihlašovalo z mobilních zařízení.

smartphone-586903_960_720

Popularita Facebook skupin

Popularita vzrostla i u Facebook skupin, zatímco ve 3. čtvrtletí minulého roku jich bylo 925 milionů, v posledním čtvrtletí jich byla již miliarda. Facebook je také stále využívanější pro účely zakládání podnikových stránek. Ve 3. čtvrtletí jich bylo kolem 45 milionů, ke konci minulého roku již 50 milionů. Jedná se o nárůst 5 milionů firemních stránek za pouhé 3 měsíce. Potenciál Facebooku, jako skvělého marketingového nástroje, využívá stále více firem a čísla ukazují, že tento počet ještě výrazně poroste.

Videa na vzestupu

Sledování videí na Facebooku dosáhlo minulý rok vrcholu, každý den je zde shlédnuto přes 8 milionů videí. Dohromady jde v průměru o 100 milionů hodin prohlížení denně, což dělá z Facebooku již solidního konkurenta YouTube.

Rekordní příjem

Zvýšení zájmu o využívání Facebooku pochopitelně zvýšilo i jeho příjmy, za rok 2015 si připsal 17,93 miliardy dolarů, což je o 44% více, než v roce 2014. Ještě více zarážející je, že 88% tohoto zisku je díky reklamě zobrazované v mobilních zařízeních. Vzhledem k současnému vývoji bude opravdu zajímavé sledovat, jak si Facebook povede v tomto roce.

O autorovi Makawiel

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*