Dokonalé podlahy potřebují pomocníky, jakými jsou přechodové profily

Plovoucí podlahy jsou dnes velice oblíbené. Mohou být z různých materiálů – laminátové, vinylové i dřevěné. Velkou výhodou je snadnost instalace. Ale k instalaci potřebujeme pomocníky, kteří pokládku udělají dokonalou do posledního detailu.

Podlahy z moderních materiály umí zcela věrně napodobit různé přírodní materiály. Už dávno nejen vizuálně. Zcela běžné dnes je, že podlaha napodobí spáry mezi prkny i strukturu drásaného dřeva. Vizuální zážitek je tak obrovský. Laminátové i vinylové podlahy vypadají jako dřevo, kámen i dlažba. Jejich pokládka je přitom mnohem snazší. Někdy se můžete obávat menší odolnosti vůči vodě. To však vyřeší vinylové podlahy, nebo laminátové ve správné třídě odolnosti.

Nebojte se ani pokládky

Plovoucí podlahy jsou velice snadné na pokládku. Stačí dodržet pár zásad a zvládnete to hravě s minimem pomůcek. Důležité je ponechat správnou vzdálenost od zdi. Jinak se nám může začít podlaha zvedat a vlnit. Nebojte se, žádná škvíra tam nezůstane. Zakryjí ji lišty, které koupíte ve stejném designu jako podlahu. Aby se nám sokl snadno spojoval a ukončoval, zejména v místech u dveřních otvorů, skvělým pomocníkem jsou soklové lišty. Díky jim lze snadno vyřešit spoje vhodnou spojkou, rohy bez nutnosti řezání 45°úhlů, ať již vnitřní, tak vnější, a jednoduché je též ukončení lišty.

Jak řešit prahy a přechody na jiný typ dlažby?

Klasické prahy s novou plovoucí dlažbou často rušíme. Přechod mezi místnostmi zajišťuje lépe méně nápadný přechodový profilTen se hodí i v případě, kdy přecházíme z jednoho typu podlahy na jiný. Například z keramické dlažby v kuchyni na plovoucí podlahu v obývacím pokoji. Podobný přechod řešíme například u krbu, který z důvodu bezpečnosti stavíme na nehořlavé kachličky.

Řešení i pro schody

Ani schody už nemusíte řešit drahými schodnicemi z tlustého masivního dřeva. Díky plovoucí podlaze obložíte snadno staré schody. Abyste esteticky propojili schodnici a podschodnici, použijte schodový profil. Pokládka s ním je snadná a estetická.

O autorovi angelo

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*