<strong>Jak získat nejvýhodnější osobní půjčku?</strong>

Jak získat nejvýhodnější osobní půjčku?

Jaké faktory ovlivňují cenu půjčky a jaké kroky je nutné podniknout k tomu, abyste získali osobní půjčku za co nejvýhodnějších podmínek?

Zvyšování úrokových sazeb nepřímo ovlivňuje vliv sazby osobních půjček, ale náklady na osobní úvěr mohou snižovat či zvyšovat i další faktory, které můžete sami ovlivnit. Vývoj celkových úrokových sazeb stanovovaných Českou národní bankou je totiž pouze jedním z faktorů, které tvoří sazbu, jež obdržíte u osobní půjčky. Přečtěte si, jak maximalizovat své šance na získání co nejlevnější půjčky.

Vyberte si správného věřitele

Zjistěte si, u jakého poskytovatele získáte nejvýhodnější podmínky půjčky. Zatímco běžné banky obvykle nabízejí nejnižší sazby osobních půjček pro dlužníky s dobrou bonitou, jejich sazby se pravidelně mění v závislosti na regulaci ze strany ČNB.

Oproti tomu nebankovní poskytovatelé mohou mít sice vyšší sazby, nicméně ty jsou často nastaveny fixně. Ve výsledku tak může z dlouhodobého hlediska vyjít nebankovní půjčka výhodněji. Kromě toho nebankovní věřitelé poskytují flexibilnější podmínky a také šance, že u nich úvěr získáte, je mnohonásobně vyšší. Hotovost z půjčky, jako je půjčka bez registru nebo půjčka bez příjmů, tak můžete mít na účtu během několika dní od podání žádosti.

Předběžná žádost u více věřitelů je jedním z nejlepších způsobů, jak si ověřit potenciální sazby, aniž by to poškodilo vaši bonitu, ale ne všichni věřitelé tuto funkci nabízejí. Většina online poskytovatelů však nabízí funkci online kalkulačky, do které stačí zadat jednotlivé parametry a náklady na půjčku si jednoduše předem vypočítat.

Zkontrolujte si svou bonitu            

Vaše bonita a úvěrová historie mají velký vliv na výši úrokové sazby každé osobní půjčky, o kterou požádáte. Než si tedy podáte žádost o další půjčku, vybudujte si dobrou bonitu a podívejte se na případné chyby ve vaší úvěrové historii, které byste měli nejprve napravit.

Splaťte ostatní dluhy

Věřitelé při posuzování vaší žádosti o půjčku vyhodnotí vaše další dluhy. Pokud můžete před podáním žádosti splatit alespoň nějaké z nich, může to snížit výši úrokové sazby budoucí půjčky.

Snižte výši a dobu splatnosti půjčky

Větší půjčky mohou být úročeny vyšší úrokovou sazbou, protože pro věřitele představují větší míru rizika. Také platí pravidlo, že čím delší bude doba splácení, tím vyšší úrok dostanete. Chcete-li snížit náklady, požádejte o co nejnižší částku půjčky, která ještě pokryje vaše výdaje, a zvolte co nejkratší dobu splatnosti s měsíčními splátkami, jež si můžete dovolit.

Přidejte zástavu

Přidání zástavy, například nemovitosti, auto nebo investičního účtu, na žádost o půjčku pomáhá zaručit půjčku, což vede ke konkurenceschopnější sazbě. Nicméně v případě, že nebudete splácet řádně, může věřitel váš majetek zabavit.

Přidejte ručitele

Výhodnější úrokovou sazbu získáte i v případě, že se třetí osoba za půjčku zaručí – tedy smluvně svým podpisem stvrdí, že dluh vyrovná, pokud nebudete schopni splácet.

O autorovi angelo

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*