S kým se chystáte spolupracovat? Napoví rejstřík exekucí

Pro stavební firmy a jiné společnosti, které uzavírají zakázky za statisíce či miliony korun, může jedna nezaplacená faktura znamenat podstatný problém. Kvůli nezodpovědnému zákazníkovi možná nebude na výplaty zaměstnanců. Jak se takových situací vyvarovat? Předem si ověřte, s kým máte tu čest.

Ideální je spolupracovat s ověřenými klienty, již platí včas, ne ve všech odvětvích je ale tohle možné. Pokud vám nezbývá nic jiného než pustit se do obchodu s neověřeným klientem, zkuste si ho nejdříve trochu proklepnout. Název firmy či jméno člověka můžete vyhledat na internetu, také je možné prohlédnout si rejstřík exekucí – zvládnete to online.

Zkontrolujte si firmu i soukromou osobu

Centrální evidence exekucí vám umožní podívat se, zda není na osobu či firmu, s níž máte tu čest, uvalena nějaká exekuce. Stačí znát jméno, příjmení a datum narození, nebo si vyhledat firmu podle IČO.

Data jsou načítána z oficiálního registru, jejž spravuje Exekutorská komora. Nahlédnutí do tohoto oficiálního registru je bohužel zpoplatněno, ale jde pouze o dvě stovky, které vás ochrání před mnohem většími peněžními ztrátami.

Výsledky získáte okamžitě

Prakticky ihned se dozvíte, jestli daná osoba či firma je v exekuci, nebo nikoliv. Pokud je na subjekt vedena exekuce, dozvíte se i detaily jako označení soudu, spisovou značku, datum vydání usnesení, pravidelně splácenou částku atd. Měli byste vědět, že údaje jsou z registru exekucí vymazávány 15 dní poté, co je zcela ukončeno exekuční řízení, takže v krajních případech se vám může zobrazit již zastaralá záležitost, která je vyřešená. I tak si ale možná rozmyslíte, zda chcete jednat se subjektem, na nějž byla v minulosti uvalena exekuce. Rejstřík exekucí má celou řadu využití. Prověřit si můžete potenciální zaměstnance, ale také svou rodinu či sami sebe. Lidé totiž kolikrát ani neví, že je na ně vedena exekuce, dokud celý problém nedoroste obrovských rozměrů. Zamiřte na Exekuceinfo.cz!

O autorovi angelo

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*