Vivus Uhříněves: Co nám přinese bydlení za Prahou?

Vivus Uhříněves: Co nám přinese bydlení za Prahou?

Bydlení za Prahou je žádanou možností, protože pojí klid, přírodu a prostor s dojezdovou vzdáleností od centra. Uhříněves patří k top lokalitám a rozšiřujícím se živoucím čtvrtím. Mezi aktuální projekty, které jsou budoucím majitelům k dispozici, je například Vivus Uhříněves.

Co sledovat, pokud se stěhujeme za Prahu?

Kdo hledá bydlení v okrajových částech Prahy nebo i zcela mimo hlavní město, bude si novou lokalitu měřit podle několika ukazatelů. V jakém pořadí důležitosti půjdou, záleží na našem osobním žebříčku hodnot a požadavků.

Hlavní parametry jsou dopravní dostupnost, občanská vybavenost, blízkost přírodě a atmosféra okolí. Jak tyto měřítka sednou právě na Uhříněves?

Dopravní dostupnost: MHD lehce až do centra

Abychom měli jistotu, že se ráno dostaneme do práce včas, měli bychom si zjistit, jaké je napojení na hlavní tahy na Prahu a jestli je daná oblast na stejné straně jako naše pracoviště. Právě tak nás bude zajímat hromadná doprava, protože například vlak a metro nám může značně ušetřit čas, když nebudeme čekat v ranní špičce.

Uhříněves náleží pod Prahu 10. Dostupnost do centra je na výborné úrovni a to především díky městské hromadné dopravě. Přes tuto část proudí čtrnáct linek MHD, vlaky i dálkové autobusy. Na metro C Háje se dostaneme za deset minut. Není proto problém nechat auto doma a neřešit po Praze parkování a zácpy.

Občanská vybavenost: Vše co potřebujeme, plus něco navíc

Dnes už snad neexistuje místo, kde by nebyla restaurace, lékárna, potraviny či školy. Je však dobré zjistit si dopředu, co přesně bude na naší vybrané lokalitě k dispozici. Také si musíme ujasnit, co požadujeme mít neustále po ruce a za čím nám nevadí dojíždět do Prahy.

Vivus Uhříněves stojí v centru této městské čtvrti, nedaleko hlavního náměstí. To zajišťuje plnou občanskou vybavenost, včetně obchodů a restaurací. Kromě toho tu najdeme základní i mateřskou školu, domov pro seniory, lékárnu, banku a poštu. Přímo součástí komplexu Vivus Uhříněves je supermarket, restaurace a další služby. Za zmínku určitě stojí, že Uhříněves má i vlastní pivovar.

Příroda Prahy 22: Přírodní park, naučná stezka a vodní nádrž

Příroda je hlavní důvod, proč se stěhujeme za Prahu. Nechceme už dál žít mezi betonem a spokojit se s městskými parky. Toužíme po klidu, sousedské pohodě a přírodních trasách pro procházky i kolo nebo běh.

Uhříněves dává k dispozici svým obyvatelům síť cyklostezek, k procházkám láká lesopark Obora, vodní nádrž Markéta a Podleský rybník. Kromě těchto míst k relaxaci oceníme i prostor k aktivnímu vyžití. Vedle fotbalového hřiště tu najdeme tenisové kurty, venkovní fitness a skate park.

V blízkých Čestlicích využijeme aquapark zahrnující vodní a saunový svět, fitness a wellness. O kousek dál začíná Průhonický zámecký park, který skýtá nádherné přírodní zázemí plné chráněných květin, vodních ploch a ikonických scenérií.

Jak posoudíme atmosféru okolí?

Exteriér na rozdíl od interiéru změnit a ovlivnit nemůžeme. Proto na něm velmi záleží a to nejen na jeho podobě, kterou vidíme ve chvíli podpisu smlouvy, ale také na její budoucí plánované verzi. Může se totiž stát, že tam, kde dnes vidíme pole, do pár let bude stát další bytový dům. Nebo že nám kolem zahrady povede zanedlouho dálnice. Stejně opatrní musíme být, i co se týče drah pro letecké spoje.

Uhříněves patří k místům, které si zachovávají autentický ráz krajiny. Nejde o satelitní město, historii Uhříněvsi můžeme vystopovat až do 13. století. Třešničkou na dortu je místní renesanční zámeček, synagoga a židovský hřbitov.

Vivus Uhříněves: Projekt plný života

Vivus Uhříněves splňuje všechny standardy moderního pohodlného bydlení. Pyšní se energetickou náročností C a nabízí byty od 1+kk po 4+kk, doplněné o lodžie, terasy, sklepy i garáže. Komplex v sobě zahrnuje i víceúčelové hřiště, vlastní malé náměstí a zelenou plochu. Nechybí ani komerční prostory pro obchody a služby.

Jaké jsou vaše preference při výběru budoucího bydlení? Máte svou vysněnou lokalitu, nebo si nestanovujete žádná omezení?

O autorovi angelo

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*