Cena zlata nyní klesla, je vhodný čas pro nákup

Uvažovali jste o nákupu investičního zlata? Pokud vám někdy tato myšlenka proběhla hlavou, teď na nic nečekejte a nakupujte, protože cena je velmi příznivá. A jestli jste o ničem takovém zatím nepřemýšleli, možná byste měli začít, jelikož zlato má jako metoda uložení peněz celou řadu výhod.

Letošní rok je zvláštní v mnoha ohledech a stejně tak netypický je vývoj hodnoty zlata. Na začátku roku byla cena zlata podezřele nízko, pak se vyhoupla hodně vysoko (až o 30 %), nyní zase o 10 % spadla. Není tedy divu, že investoři z celého světa využívají krátkodobé snížení k nákupu. Vy byste měli udělat to stejné.

Cena zlata bude ještě růst

Hodnota zlata se vždy zvyšuje v období válek, ekonomických a jiných krizí. My jednu takovou prožíváme, a ještě jsme ji rozhodně nepřekonali, takže pokračující trend růstu ceny zlata je velmi pravděpodobný. Proto je chytré využít drobný propad k nákupu a obohatit své investiční portfolio.

Dělají to tak menší i větší investoři. Zatímco dříve bylo doporučováno ve zlatě držet 5-10 % svých úspor, dnes se investoři nezdráhají zlatu svěřit mnohem více. Skupují ho ve velkém. Chápou totiž, že zlato je skvělou ochranou peněz před ekonomickou krizí i pádem měny. Prodáte ho za libovolnou měnu, a i kdyby ho ekonomická krize ovlivnila, nakonec svou hodnotu stejně navýší a vy vyděláte.

Nakupte si investiční mince či slitky

V jaké podobě investiční zlato kupovat? Nejlépe jako slitky a mince. Slitky jsou vhodné pro movitější investory, mince koupíte i za pár tisíc. Pořídíte je například v e-shopu Zlate-mince.cz, který je jedničkou na našem trhu a funguje již 17 let. Zlatem spolehlivě zásobuje 60 000 klientů. Nakoupit u nich je úplně jednoduché i pro začátečníka, který do zlata investuje poprvé. Stejně snadný je pak prodej, což je ostatně další výhoda zlata – své peníze z něj získáte kdykoliv, nemusíte na nic čekat jako například u termínovaných vkladů.

O autorovi angelo

Komentáře

Emailová adresa nebude publikována. Povinné pole jsou označena *

*